Moje cesta

Jmenuji se Katka a vystudovala jsem porodní asistenci na Západočeské Univerzitě v Plzni. Během studia jsem měla možnost vykonávat praxi v malých i velkých porodnicích. V roce 2012 jsem vycestovala na zahraniční stáž do Německa, kde jsem změnila svůj přístup k těhotným a porodu. Také jsem si ucelila svůj pohled na situaci v českém porodnictví. Do Německa jsem se vypravila ještě několikrát a měla jsem možnost vidět přístup na klinice ve Freyungu, Weidenu a Tirschenreuthu. Svou bakalářskou práci jsem věnovala tématu Návrat k přirozenému porodu, kde porovnávám tendence návratu přirozených procesů během porodu ve vybraných porodnicích v ČR a jedné porodnici v Německu. Přes mé obavy z hodnocení ze strany lékařů byla hodnocena na výbornou.

Momentálně působím jako soukromá porodní asistentka poveřená Krajským úřadem Plzeňského kraje a certifikovaná laktační poradkyně. Jsem členka Unie porodních asistentek - UNIPA a Hnutí za aktivní mateřství H.A.M. Pravidelně absolvuji vzdělávací semináře.

Společně s Evou Jakešovou jsme v Plzni založili Centrum pro podporu rodiny - Evita. O cílech centra a jeho aktivitách si můžete přečíst na našich stránkách: www.centrumevita.cz nebo na fb: www.facebook.com/centrumevita

Žiji na venkově v rodinném domě. S manželem se snažíme navracet jednoduchost a přirozenost do našich životů. Stále bádáme a rozšiřujeme si své znalosti v oblasti permakultury a přirozeného chovu zvířat. Chováme australského ovčáka Karla, göttingenské miniprase Josefa, koně a indické běžce. Ostatní zvířata spíše v sezóně. Nejvíce mého času věnuji fytoterapii, našim koním a australskému ovčákovi. Mimo bylinky mě zajímají i přírodní a ekologické stavby.

Pokud mám volný čas, snažím se udržovat web naší obce a pořádám různé aktivity pro děti i dospělé, kde společně tvoříme, sportujeme a bavíme se. Ráda spolupracuji s dětským folklorním souborem Úsměváček z Horní Břízy v rámci volnočasových akcí a soustředění. V létě 2015 jsme propojili naše společné aktivity s environmentálním centrem v Krsech, kde jsme pořádali dětský tábor. Mám ráda divadlo, tanec, tvoření, zahradu, zvířata, běh a bosou chůzi.